VISIONLUX

VISIONLUX

BİLEŞENLERİ

Sodyum Hiyalüronat %0,3, Vitamin B12, Vitamin B5, Sodyum Klorür Anhidröz, Potasyum Klorür, Kalsiyum Klorid Dihidrat, Magnezyum Klorid Heksahidrat, Sodyum Tetraborat, Disodyum Edetat, Borik Asit, SCO™ %0,05 ve yeterli miktarda saflaştırılmış su.

TANIMI

VISIONLUX® %0,3 Sodyum Hiyalüronat içeren canlandırıcı ve kayganlaştırıcı bir göz solüsyonudur. İçindeki Sodyum Hiyalüronat fermentasyonla elde edilmiş olup, hayvansal kaynaklı değildir. Vitamin B12 (Siyanokobalamin) ve Vitamin B5 (Dekspantenol), koruyucu etkinlikleri iyi bilenen aktif bileşenlerin ideal bir bütünlüğünü sağlar. VISIONLUX® solüsyonu şişede steril tutan ve göz mukozasını tahriş etmeyen özel bir koruyucu sistem olan SCO™ (Stabilize Kompleks Oksikloro) sistemini içerir. Gözlerle temas eden SCO™ bileşenleri, insan göz yaşında bulunan bileşenlere ayrılır (Na+, Cl-, O2, H2O) ve böylece gözleri tahriş etmez.

VISIONLUX® ayrıca kornea epitelinin sağlığına katkıda bulunduğu bilinen elektrolitler içerir (klorürler, sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum). Özellikle sodyum, potasyum veya diğer tek değerli metaller gibi alkali metal iyonlarının fizyolojik seviyede doğru orantısı ve düşük seviyelerde kalsiyum ve magnezyum gibi iki değerli alkali toprak metal iyonları, göz yüzeyinin iyi ve sağlıklı bir fizyolojik durumda tutulmasına yardımcı olur.
VISIONLUX® uzun süreli bir etkiyle göz yüzeyinin fizyolojisini sürdürür ve tekrar oluşturur, hücrelerini korur.

KULLANIM AMACI

VISIONLUX®, patolojik koşullardan kaynaklanmayan, video ve bilgisayar ekranlarına uzun süre bakmak, klima, toz, hava kirliliği, duman, kontakt lens kullanımı, vs. gibi harici etkenlerden kaynaklanan kuru, tahriş olmuş ve yorgun göz hissi durumlarında hızlı ve uzun süreli rahatlama sağlar.
VISIONLUX®, her türlü kontakt lens kullanıcısı ve kontakt lens kullanmayanlar için uygundur. Ürün kontakt lens özelliklerini  değiştirmez, ıslanmasına yardımcı olabilir.

KULLANIM TALİMATI

• Ellerinizi iyice yıkayın ve durulayın.
• Kapağın açılmamış olduğundan emin olun.
• Şişeyi açmak için, üst kısmını çevirerek tamamen çıkartın ve güvenlik mührünü kırın.
• Her göze 1 -2 damla veya göz doktorunuzun tavsiye ettiği kadar damlatın.