NAVITAE PLUS

NAVITAE® Plus

VİTAMİN E, VİTAMİN A VE SODYUM HİYALÜRONAT İÇEREN ANTİOKSİDAN VE KAYGANLAŞTIRICI GÖZ DAMLASI

TANIMI:
NAVITAE® Plus göz damlası, hiyalüronik asit ve karboksimetil beta-glukan gibi polisakkarit kaynaklı kayganlaştırıcı maddeler ile Vitamin E ve Vitamin A’dan oluşan koruyucu, kayganlaştırıcı lipofilik bir sistem içerir.
Vitamin A’nın topikal olarak gözde kullanılması, korneanın ve konjonktivanın epitel hücrelerinde meydana gelecek mekanik zararı azaltarak, kontakt lenslerin kullanılmasını kolaylaştırır. Vitamin A doğal sıvı yükleme kapasitesini muhafaza ederek ve göz kuruluğu semptomlarını azaltarak lakrimal filmin yağ tabakasını stabilize eder. Bu aktivite ayrıca üründe bulunan polisakkaritler tarafından da kullanılmaktadır.
Vitamin E lakrimal sıvıda serbest radikallerin konsantrasyonunu azaltmaya yardımcı olan, böylece inflamasyon riskini azaltıp iyileşme sürecini destekleyerek kornea ve konjonktiva epitel hücrelerin korunmasına yardımcı olan bir
antioksidandır.

BİLEŞENLERİ:
Sodyum hiyalüronat, karboksimetil beta-glukan, Vitamin A palmitat, Vitamin E TPGS (D-alpha tocopheryl polyethylene glycol 1000 succinate), sodyum edetat, SCO™ (stabilize oksikloro kompleks), tamponlu izotonik solüsyon pH 7,0.

KULLANIM AMACI:
NAVITAE® Plus göz damlası, aşağıdakilerden kaynaklanan kuru göz belirtilerinin ve semptomlarının giderilmesi için kullanılan, antioksidanlı ve nemlendirici bir kayganlaştırıcı oftalmik solüsyondur.
• Keratit, kornea ameliyatından sonra gelişen yan etkiler, travmatik ülser ve kornea iltihaplanması gibi patolojilerden kaynaklanan inflamasyon.
• Işığa maruz kalmaktan ve göz yüzeyinde serbest radikallerin artan üretiminden kaynaklanan oksidatif stres.
• Kontakt lens kullanımı.

KULLANIM TALİMATI:
Günde 3-6 kez her bir göze 1-2 damla veya tavsiye edildiği şekilde.