BLEFOR

BLEFOR Sprey

Göz kapakları ve kirpik diplerinde, kaşıntı, kızarıklık, gözlerde batma ve kirpik diplerinde pullanmalar, kirpik dökülmeleri gibi durumlarda kirpiklerdeki pullanmaları yumuşatıp kirpiklerden ve göz kapaklarından uzaklaştırarak bakımını sağlar.

Cildi nemlendirirken aynı zamanda temizler.


Antibiyotik, kortizon,  paraben, alkol, şampuan içermez. İnovatif teknoloji üretilen BLEFOR kirpikler, göz kapağı ve çevresini temizleyerek hijyenik bakım sağlar. Göz kuruluğu ve kontakt lens intoleransı olanlarda da hijyenik bakım sağlayarak güvenle kullanılabilir.Allerjenik ve toksik değidir. İstemeden göze bulaşsa bile gözleri sabun ve şampuan gibi yakmaz ve tahriş etmez.

Blefarit Nedir?

Blefarit kirpik dipleri ve göz kapaklarının enflamasyonlu iltihabıdır.Cilt yapısının yağlı olduğu kişilerde daha çok görülür.Kirpik dipleri, kapak kenarları kızarıktır ve bazen kepeklenmeler, kirpik dökülmeleri de görülebilir.Bu kişilerde sıklıkla arpacık çıkar. Genellikle cilt ile ilgili sorunları da vardır, yüzlerinde sivilcelenmeler, burun ve yanaklarda kızarıklıklar da olur.

Blefaritle İlgili Şikayetler Nelerdir?

Hastalarda en sık görülen şikayetler; gözlerde yanma ve batma ile birlikte yaşarma, ışığa hassasiyet, kaşıntı, kızarıklık, kirpiklerde pullanma ve hassas göz kapaklarıdır.

Blefor Nasıl Etki Eder?

Uygulama asıl etkenlere karşı olmalıdır. BLEFOR ile günlük Kirpik ve Göz kapağı hijyenik bakımı uygun şekilde yapıldığında  Demodex denilen parazit ve Staphylacoccus aureus adlı bakteri bu bölgeden arındırılır ve barınamaz.

Blefor Nasıl Uygulanır?

BLEFOR Sprey uygulandıktan sonra göz pedi ile masaj yaparak hafifçe kurulanır. Bu işlem her iki göz ve çevresine günde iki kez uygulanır. BLEFOR Sprey cilde temasından saniyeler sonra suya dönüşerek bölgeyi oksijen bakımından zenginleştirir ve birkaç dakika içerisinde rahatlama sağlar. Kirpiklerin ve göz kapaklarının durumuna bağlı olarak 1 ila 2 hafta içerisinde etki eder.